Koziorożyca, 19 stycznia - Kobieta

Koziorożyca, 19 stycznia - Kobieta
planeta Saturn
metal ołów
Kobieta koziorożec, która przyszła na świat dnia 19 1, to osobnik wytrwały, sprawdza się w charakterze wziętego opiekuna, częstokroć jest świetnym mentorem i potrafi uważnie oczekiwać na stosowną okazję. To osoba drobiazgowa, zwraca uwagę na niezbyt ważne szczegóły i nie umie spojrzeć na sprawy w szerszym kontekście, dlatego niestety często nie potrafi przedsięwziąć błyskawicznych i odpowiednich do warunków działań. Bywa dominująca, zachowuje się jak opryszek i postrzega jako niebezpieczeństwo ludzi niepodzielających jej punktu widzenia, toteż umie prowokować protesty wśród swoich podwładnych. Jest to jednostka zachowawcza, uważa reorganizacje za sposób psucia dobrych mechanizmów, jej wspólnicy mają obowiązek myśleć identycznie jak ona, a zatem częstokroć ustawicznie trwa przy już dawno anachronicznych strategiach i procedurach. To osobnik metodyczny, wykazuje siłę charakteru i konsekwencję, pracuje w sposób wyważony i przemyślany, jednak często nie starcza jej elastyczności niezbędnej w naglących sytuacjach. Jest to osoba energiczna, realizuje jednocześnie różnorodne zadania, ubóstwia być w nieustannym biegu i ożywia współpracowników swoim bezgranicznym żarem. Charakteryzuje się lojalnością, potrafi być autentycznym kompanem przydatnym w kłopotach, zaangażowanie w związku jest dla niej rzeczą niezaprzeczalną, lecz częstokroć w tym immanentnym koleżeństwie umie zaniedbać własne interesy. Bywa jednostką konwencjonalną, jej styl życia jest często sztampowy, improwizacja to dla niej nieomalże pseudonim nieodpowiedniego postępowania, więc nie jest lubianym aktywistą.
To człowiek kompromisowy, dysponuje niezmiernie otwartą i wszechstronną psychiką i nie interesuje jej przekonywanie towarzyszy do swoich przekonań, zatem dokłada starań, by unikać zaślepionych maniaków zajętych obwieszczaniem najsłuszniejszych ideologii. Jest to osobnik rozważny, próbuje nie odpowiadać odruchowo, rozpatruje rozmaite plany posunięć oraz mknie ku bogactwu z namysłem, ale systematycznie. Cechuje się wysublimowaniem, oddaje się wyrafinowanym przyjemnościom i w każdej swojej aktywności pracuje nad tym, by osiągać doskonałość, a więc obfitość kapitału niezwykle udogadnia jej prowadzenie egzystencji korespondującej z jej naturą. Jest to jednostka śmiała, nie zatrważają jej jakiekolwiek przeszkody, albowiem podejmuje starania, by nie krążyć myślami dookoła lęku i wydaje się pozostałym ludziom niewzruszonym głazem. To osobnik stanowczy, dąży do mety bez bezsensownych wahań, ochoczo współzawodniczy z innymi oraz nie odstępuje od wdrażania dalekosiężnych projektów dla dorywczej i iluzorycznej ulgi. To człowiek sumienny, zupełnie nie odkłada spraw do zrealizowania, postępuje wedle skrupulatnie przygotowanego harmonogramu, a zatem pomimo pozornej ospałości z reguły wciela w życie swoje pomysły. Jest to osoba powolna, nie interesuje się pozorami, ponieważ najbardziej lubi użyteczność i wszelki obiekt musi posiadać dla niej jakąś funkcję. Jest to jednostka subtelna, nie obawia się podejmować się rozsądzania sporów, które przedstawiają sobą prawdziwą trudność również dla zaprawionych i pomysłowych męży stanu i siłujących się z nimi ludzi na ogół w mig prowadzą do kapitulacji.

Inne atrybuty odpowiednio opisujące wspomnianego osobnika to także: dyplomatyczny, beznamiętny, konformistyczny, natarczywy, gospodarny, badawczy, przesądny, zgryźliwy, bezlitosny, sarkastyczny, nieuczciwy, niezawodny, zblazowany, tkliwy, pyszałkowaty, nieelastyczny, poukładany, srogi, twórczy, wytrzymały, czarujący, naiwny, umiarkowany, poważany, nadgorliwy, zręczny, elegancki, olśniewający oraz obrotny.
Zawodami, w których perfekcyjnie się będzie spełniał, są: księgowy, notariusz, murarz, prokurator, sportowiec, sędzia, ślusarz, kamieniarz i makler.

astrometryka

passa
kondycja
witalność

kalendarium na dziś

 • Bagiński Zbigniew - (1949-) - kompozytor, pedagog muzyczny, profesor.
 • Chapman Herbert - (1878-1934) - angielski sportowiec, piłka nożna, trener piłkarski.
 • Debucourt Jean - (1894-) - aktorka francuska.
 • Edgerton Nash - (1973-) - australijski kaskader filmowy, aktor.
 • Fabares Shelley - (1944-) - aktorka amerykańska.
 • Kapteyn Jacobus - (1851-1922) - astronom holenderski.
 • Kawalerowicz Jerzy - (1922-2007) - reżyser filmów fabularnych.
 • Mack MacKenzie - (1978-) - amerykańska aktorka w filmach erotycznych.
 • Mészöly Miklós - (1921-2001) - pisarz węgierski.
 • Salihi Hamdi - (1984-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Sichitiu Ion - (1878-1952) - rumuński generał, polityk.
 • Sombart Werner - (1863-1941) - niemiecki socjolog, ekonomista.
 • Thors Ólafur - (1892-1964) - polityk islandzki.
Super Horoskop
polityka prywatności   o stronie    indeks
OK
Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.

Więcej informacji o tym, jak używamy plików cookie.