Rak, 16 lipca - Mężczyzna

Rak, 16 lipca - Mężczyzna
planeta Księżyc
metal srebro
Rak, który przyszedł na świat w dniu 16 7, to osoba emocjonalna, w większym stopniu ujmuje go serce niż intelekt, obliczenia i liczby nie pociągają go, toteż wszechogarniająca mechanizacja częstokroć oznacza dla niego autentyczne nieszczęście. To osobnik nietowarzyski, bardzo dobrze funkcjonuje w odosobnieniu, ochoczo zajmuje się tajemniczymi zainteresowaniami, aczkolwiek pokazany na środku sceny gubi wiele ze swojego uroku. Jest to jednostka energiczna, dysponuje niezmierzonymi pokładami energii, podejmuje się w tym samym czasie przeróżnych spraw i haruje niby koparka. Cechuje się wytrwałością, cierpliwość dopomaga mu wychwycić zależności niewidoczne dla innych ludzi, umie być wspaniałomyślnym i empatycznym kolegą i na uczelni często uzyskuje imponujące lokaty. Częstokroć bywa apodyktyczny, łaknie zdobyć całą Ziemię i przemawianie do jego rozsądku często nie przynosi efektów, dlatego źle radzi sobie w trakcie grupowych zajęć. Bywa osobą chwiejną, jego postawy i przeświadczenia częstokroć są wewnętrznie sprzeczne i często nie potrafi zakończyć rozgrzebanych zadań, zatem bardzo marnie spełnia się jako głowa rodu lub opiekun. Charakteryzuje się zdyscyplinowaniem, umie doprowadzić swoje zamierzenia do zyskownego końca, pracuje w sposób rozumny i zaplanowany, jednak nierzadko przesadnie obstaje za wcześniej opracowanymi koncepcjami.
To osobnik kulturalny, potrafi wykaraskać się z zawikłanych i niebezpiecznych sytuacji, które potrzebują wielkiej ilości taktownej subtelności i na ogół przygnębiają pozostałych ludzi. Jest to osoba pesymistyczna, najsubtelniejszą jego aktywność hamuje notoryczny brak pewności siebie, wyzwalając u niego częstokroć nieuświadomione sabotowanie własnego działania oraz owocując nagłym wycofywaniem się przed końcem. Znamionuje się rozwagą, to ostrożny i odważny planista, buduje wyrafinowane plany i śpieszy ku bogactwu powoli, ale konsekwentnie. Cechuje się opanowaniem, wygląda jak średniowieczny zakonnik, a zatem odczuwa pociąg do leniwych, wyciszających czynności i drażni go współdziałanie z ludźmi dynamicznymi. To osobnik uduchowiony, umie dostrzegać fenomeny nieuchwytne dla innych gapiów i potrafi niezmiernie plastycznie opisywać mentalne doświadczenia innych, a więc zwykle uprawia jakiś gatunek sztuki. Jest to człowiek samodzielny, postanowienia obiera na podłożu osobistych przemyśleń, więc niech ci nie zdaje się, iż podporządkuje się przedstawionym mu nakazom. Znamionuje się odwagą, niezwykle rzadko lęka się nieprzewidzianych wyzwań, bowiem pracuje nad tym, by nie powracać myślami do strachu i wykazuje potężną samokontrolę.

Pozostałe cechy adekwatnie wyrażające przedstawianą osobę to także: humorzasty, skąpy, hojny, oryginalny, melancholijny, przekorny, zblazowany, małomówny, próżny, charyzmatyczny, roztargniony, olśniewający, bezkompromisowy, pożądliwy, entuzjastyczny, życzliwy, natchniony, pyszałkowaty, zwycięski, gospodarny, sentymentalny, nieufny, uprzejmy, hałaśliwy, pomylony, wielkoduszny, apodyktyczny oraz afektowany.
Zawodami, w których najlepiej się będzie realizował, są: strażak, hotelarz, korepetytor, szkoleniowiec, szklarz, kucharz, wychowawca, nauczyciel, gastronom, przewodnik, prezenter i instruktor.

rokowania na dziś

passa
kondycja
witalność

kalendarium na dziś

 • Chwiszczuk Michał - (1989-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Douglas Shane - (1964-) - amerykański sportowiec, wrestling.
 • Dwyer Budd - (1939-1987) - polityk amerykański.
 • González Leonardo - (1980-) - kostarykański sportowiec, piłka nożna.
 • Karpiński Maciej - (1950-) - prozaik, dramaturg, scenarzysta, krytyk literacki i teatralny.
 • Kolenda-Zaleska Katarzyna - (1967-) - dziennikarka.
 • Lonstar Michał - (1948-) - muzyk country.
 • Magallón Jonny - (1981-) - meksykański sportowiec, piłka nożna.
 • Malone Jena - (1984-) - aktorka amerykańska.
 • Manicki Maciej - (1954-) - działacz związkowy, polityk.
 • Norwid Ludwik - (1818-1881) - poeta.
 • Powell Eleanor - (1912-) - amerykańska aktorka, tancerka.
 • Sidding Alexander - (1965-) - aktor sudański.
 • Sidjak Viktor - (1943-) - rosyjski sportowiec, szermierka.
 • Smith Alan - (1962-) - angielski sportowiec, piłka nożna.
 • Tinker Clarence Leonard - (1887-1942) - generał amerykański.
 • Zdrzałek Szymon - (1991-) - sportowiec, piłka nożna.
Super Horoskop
o stronie    indeks
 
 
Strona używa plików cookies. Zebrane z a ich pomocą informacje, udostępniamy partnerom reklamowym i analitycznym. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji.