Lew, 05 sierpnia - Mężczyzna

Lew, 05 sierpnia - Mężczyzna
planeta Słońce
metal złoto
Astrologiczny mężczyzna lew, który urodził się dnia 5 8, bywa autokratyczny, łaknie rzucić na kolana całą kulę ziemską i ocenia jako zagrożenie ludzi niepotwierdzających jego punktu widzenia, dlatego słabo sprawdza się w trakcie grupowych czynności. Znamionuje się wiernością, partnerzy są dla niego niezwykle istotni, jest niezmiernie ceniony przez kompanów, ale jego przyrodzona sprawiedliwość potrafi być przyczyną paroksyzmów antypatii. Jest to osoba aktywna, pracuje niby maszyna, płonie niezwykłym żarem i nie umie siąść spokojnie. Uwielbia zachowywać się egoistycznie, ludzie wokół mają zajmować się jego stanem psychicznym i opornie darowuje coś innym osobom. Jest to osobnik ciekawy, chce zrozumieć każdą możliwą rzecz, a zatem na stałe zostaje w nim dziecięca umiejętność do dziwienia się rzeczywistości oraz ochoczo czerpie wiedzę o najrozmaitszych przedmiotach. Jest to jednostka bezpośrednia, jego szczerość przynosi mu powodzenie w towarzystwie, prawdomówność to jego najtrafniejszy przydomek, aczkolwiek częstokroć brakuje mu delikatności. Lubi zachowywać się towarzysko, opowiada o swoich najmniejszych rozważaniach, jego prozaiczne poruszenia zdają się być wyrafinowaną formą sztuki, lecz często niestety nie potrafi zamknąć się w sposobnym czasie. Częstokroć bywa kłótliwy, posiada zamiłowanie do ryzykanctwa i pragnie dostrzegać bezzwłoczne wyniki. Jest to człowiek zdyscyplinowany, mozoli się bez zbędnych zrywów, problemy nie umieją prędko go odstręczyć, jednak momentami zanadto przywiązuje się do przedtem obmyślonych koncepcji.
Jest to osoba śmiała, nie zatrważają go żadne przeciwności, ponieważ stara się przeważnie nie zamartwiać się przed czasem i okazuje duże opanowanie. Uwielbia zachowywać się spontanicznie, staranniejsze oglądanie go skłania do mniemania, że niby nieskładne działania też potrafią gwarantować efekty i należy sobie zezwolić na niepohamowane przeżywanie bodźców i wyrażanie się. Charakteryzuje się zaradnością, czuje niechęć do wykonywania zewnętrznych zaleceń, więc głupotą jest zakładanie, iż wykona oznajmione mu pouczenia. Cechuje się zdecydowaniem, na ogół żyje żywiołowo i żwawo, umie wymóc zrealizowanie zarządzonych dyspozycji oraz nie boi się inicjowania kłótni. To osobnik szybki, ubóstwia postrzegać przed sobą precyzyjnie ustalone cele, zazwyczaj inicjuje pracę z marszu i bez odwlekania i odważnie wypada myślami przed własne środowisko. Jest to jednostka kompromisowa, nie denerwują obce upodobania i nie kręci go nakłanianie towarzyszy do swoich przekonań, zatem dokłada starań, by stronić od nawiedzonych ekstremistów zaabsorbowanych rozgłaszaniem najwspanialszych dogmatów. Jest to człowiek radosny, raduje się istnieniem, lubi przyswajać wiedzę o nowych zagadnieniach, toteż chętnie podejmuje się badania niezbadanych uprzednio terenów. Uwielbia zachowywać się nietolerancyjnie, żąda skrupulatnego realizowania swoich instrukcji, dowolną różnicę stanowiska uznaje za akt wrogości, a więc często zaczyna starcia ze znajomymi.

Pozostałe określenia celnie obrazujące przedstawianego osobnika to również: zapalczywy, wyzwolony, okropny, żarliwy, despotyczny, waleczny, rzutki, awanturniczy, nieokiełznany, podejrzliwy, obrotny, przyjazny, bezkompromisowy, nieznośny, wyemancypowany, zwycięski, zrzędliwy, podły, ofiarny, ujmujący, niepohamowany, lubieżny, niegrzeczny, nadwrażliwy, nadgorliwy, skuteczny, indywidualistyczny, lubiany oraz dowcipny.
Zawodami, w których najlepiej będzie działał, są: menedżer, sędzia, webmaster, redaktor, informatyk, tłumacz, programista, administrator, logistyk, zarządca, dyrektor i urzędnik.

astrometryka

passa
kondycja
witalność

kalendarium na dziś

 • Archutowski Roman - (1882-1943) - duchowny katolicki, ksiądz, błogosławiony Kościoła katolickiego.
 • Cotton Anthony - (1975-) - aktor angielski.
 • Craig Malin - (1875-1945) - generał amerykański.
 • Dziędziel Marian - (1947-) - aktor.
 • Franz Maik - (1981-) - niemiecki sportowiec, piłka nożna.
 • Greene Hernert S - (1906-1991) - amerykański asystent reżysera filmowego.
 • Healy David - (1979-) - sportowiec, piłka nożna, napastnik.
 • Hernandez Ihosvany - (1972-) - kubański sportowiec, piłka siatkowa.
 • Hirszfeld Ludwik - (1884-1954) - lekarz mikrobiolog, immunolog i serolog.
 • Huston John - (1906-1987) - amerykański reżyser, scenarzysta i aktor filmowy.
 • Łysiak Kamil - (1991-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Olivia - (1969-) - amerykańska aktorka w filmach erotycznych.
 • Rokosa Jacek - (1984-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Waza Karola - (1833-) - tytularna księżniczka Szwecji, królowa saksońska 1873-1902.
 • Wilder James - (1968-) - aktor amerykański.
Super Horoskop
polityka prywatności   o stronie    indeks
OK
Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.

Więcej informacji o tym, jak używamy plików cookie.