Koziorożec, 09 stycznia - Mężczyzna

Koziorożec, 09 stycznia - Mężczyzna
planeta Saturn
metal ołów
Pan koziorożec, który urodził się w dniu 9 1, jest to człowiek władczy, działa niby łobuz i ocenia jako zagrożenie osoby niepodzielające jego stanowiska, zatem marnie sprawdza się w trakcie zespołowych działań. To jednostka oficjalna, wykazuje podobieństwo do samochodu bez zderzaków, często jest pełny ogłady, jednakże również nieco schematyczny w funkcjonowaniu, więc jest to idealny mistrz ceremonii. Jest to osobnik konserwatywny, czuje niechęć do wszelkich innowacji i wymyślności, w swoich dzieciach z największą przyjemnością postrzegałby własne odbicia, a zatem częstokroć wszczyna intensywne spory z własnymi pociechami. Jest to człowiek wytrwały, umie uważnie przysłuchiwać się czyimś gawędom, wytrwałość dopomaga mu spostrzec związki nieuchwytne dla pozostałych osób i w dawnych dniach potrafiłby być mnichem kaligrafującym zakurzonych księgach. Jest to jednostka przebojowa, męczy go bezczynność i promieniuje niezwykłym blaskiem. Często bywa skrupulatny, dowolną kwestię umie drążyć na wszystkie strony i marnuje przez to żywot, dlatego niestety nie jest raptusem podczas szukania strategii. Znamionuje się zdyscyplinowaniem, metodycznie dąży do finału, problemy nie potrafią szybko go odstręczyć, jednak źle znosi gwałtownie przeistaczające się warunki. Jest to osobnik szczery, jest rzetelnym i słownym podwładnym, do małżeństw podchodzi niezwykle serio, lecz niekiedy w swojej uczciwości dosięga aż do braku powagi.
Charakteryzuje się odpowiedzialnością, to ucieleśniony ideał przodownika pracy, pracuje podług skrupulatnie dopracowanego harmonogramu, toteż w długookresowym ujęciu przeważnie wyprzedza porywczych czempionów. Cechuje się powolnością, nie traci zasobów na kompletnie zbędne sprawy, albowiem liczy się dla niego głównie faktyczna użyteczność i w każdym wypadku stara się budować dalekosiężne prognozy. Znamionuje się dalekowzrocznością, to przewidujący i posiadający duże aspiracje planista, bierze pod uwagę różnorodne grafiki wydarzeń oraz nie darzy zaufaniem projektów stworzonych w pośpiechu. To człowiek taktowny, umie wykaraskać się z powikłanych i groźnych sytuacji, które oznaczają przymus użycia zmyślnych i w szeregu przypadków całkiem skomplikowanych argumentów i mierzące się z nimi osoby z reguły w krótkim czasie popychają do poddania się. Jest to człowiek śmiały, bardzo rzadko boi się zaskakujących wyzwań, bowiem potrafi przezwyciężyć własny strach i jakiekolwiek przeszkody zwykle nie zatrważają go. To osoba kompromisowa, nie boi się dziedzin nowych i odmiennych od już doświadczonych i bez problemu modyfikuje istniejące przekonania w zderzeniu z nowopoznanymi doświadczeniami, a więc usiłuje unikać nawiedzonych radykałów pochłoniętych propagowaniem najwspanialszych dogmatów. Cechuje się siłą, klarownie i dokładnie komunikuje swoje pragnienia, umie wymusić załatwienie zaordynowanych dyspozycji oraz nie stroni od wszczynania sprzeczek. Charakteryzuje się szykownością, swoje miejsce zamieszkania organizuje z naprawdę imponującą pomysłowością i w każdej swojej aktywności pracuje nad tym, by zdobywać doskonałość, więc częstokroć uznaje się za arbitra odpowiedniego smaku.

Inne określenia trafnie wyrażające tę jednostkę to też: uprzejmy, wytworny, narwany, rozsądny, liberalny, poważany, nieprzejednany, przebiegły, gderliwy, nieelastyczny, perfekcjonistyczny, beznamiętny, litościwy, bezbarwny, dyplomatyczny, rzutki, oszczędny, uważny, atrakcyjny, elegancki, pracowity, natarczywy, pyszałkowaty, ekscentryczny, obowiązkowy, zblazowany, sarkastyczny, przyjacielski oraz gospodarny.
Zawodami, w których idealnie będzie działał, są: strażnik, spawacz, makler, księgowy, sędzia, budowlaniec, policjant, kaskader, broker, rachmistrz, bankier, saper, projektant, sportowiec i notariusz.

rokowania na dziś

passa
kondycja
witalność

kalendarium na dziś

 • Abbas Abu - (1948-2004) - polityk palestyński.
 • Arkadie Kevin - (1957-) - amerykański scenarzysta, realizator telewizyjny.
 • Blok Stef - (1964-) - polityk holenderski.
 • Coleridge Sylvia - (1909-) - aktorka brytyjska.
 • Higuaín Gonzalo - (1987-) - argentyński sportowiec, piłka nożna.
 • Janowski Paweł - (1968-) - historyk, teolog.
 • Kozak Maciej - (1971-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Lamour Dorothy - (1914-) - amerykańska aktorka, piosenkarka.
 • Learczyk Zbigniew - (1953-) - aktor.
 • LuaLua Kazenga - (1990-) - brytyjski sportowiec, piłka nożna.
 • Manley Michael - (1924-1997) - polityk jamajski.
 • Musa Lisa - (1984-) - rosyjska aktorka w filmach erotycznych.
 • Petković Maria od Jezusa Ukrzyżowanego - (1892-) - założycielka Córek Miłosierdzia, błogosławiona katolicka.
 • Rose Reginald - (1920-2002) - pisarz amerykański.
 • Samuel Xavier - (1983-) - aktor australijski.
 • Santiago Rémi - (1980-) - francuski sportowiec, skoki narciarskie.
Super Horoskop
o stronie    indeks
 
 
Strona używa plików cookies. Zebrane z a ich pomocą informacje, udostępniamy partnerom reklamowym i analitycznym. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji.