Byk, 13 maja - Mężczyzna

Byk, 13 maja - Mężczyzna
planeta Wenus
metal miedź
Byk, który przyszedł na świat w dniu 13 5, częstokroć bywa władczy, uważa się za człowieka fachowego w każdej sprawie i uznaje za zagrożenie osoby niepotwierdzające jego opinii, dlatego kiepsko spełnia się w trakcie kolektywnych czynności. To osobnik cierpliwy, umie bacznie wsłuchiwać się w ludzkie opowieści, potrafi urzeczywistnić zadania niezmiernie nieciekawe dla normalnych ludzi i w dawnych czasach umiałby być benedyktynem kaligrafującym drogocennych woluminach. Jest to jednostka konserwatywna, uważa innowacje za metodę zepsucia sprawdzonych obiektów, w swoich pociechach z największą przyjemnością postrzegałby własne odbicia, zatem często czuje się nie na miejscu w dzisiejszym, otoczeniu. Bywa egoistyczny, do swoich towarzyszy ma podejście całkowicie instrumentalne, jedynie jego indywidualne problemy są ważne i niechętnie oddaje coś pozostałym osobom. Cechuje się metodycznością, okazuje nieustępliwość i opanowanie, przeszkody nie potrafią szybko go zniechęcić, jednak momentami przesadnie obstaje za przedtem opracowanymi pomysłami. Charakteryzuje się lojalnością, jest zacnym i słownym podwładnym, stara się zachowywać się odpowiednio do swoich poglądów, aczkolwiek częstokroć w tej wrodzonej kurtuazji umie zaniedbać osobiste potrzeby. To osobnik dobroduszny, nie uznaje złości za właściwego pomocnika ani nie usiłuje wykazywać współpracownikom posiadanej pozycji. Bywa człowiekiem konwencjonalnym, wykazuje podobieństwo do bolidu bez amortyzatorów, improwizacja to dla niego nieomal nazwa błędnego postępowania, a zatem doskonałe rezultaty otrzymuje w technologicznych zagadnieniach wypranych z bufońskich ozdobników. Jest to jednostka otwarta, często jest bardzo lubiony, niezwykle ceni uczciwość, jednakże niestety, niekiedy formułuje myśli nadmiernie bezpośrednio.
Znamionuje się rozwagą, dokłada starań, by nie odpowiadać bez zastanowienia, dokładnie organizuje najsubtelniejsze ruchy oraz nie polega na koncepcjach stworzonych na kolanie. To osobnik flegmatyczny, sprawia wrażenie zupełnie odprężonego, potrafi przekroczyć wszelki możliwy czas realizacji, jakby dysponował na wykonanie dowolnych spraw całą wiecznością. Uwielbia zachowywać się powolnie, nie zajmuje go kozaczenie, albowiem nadrzędna jest dla niego praktyczna funkcjonalność i próbuje funkcjonować według wyznaczonych scenariuszy. Cechuje się stanowczością, zrozumiale i precyzyjnie komunikuje swoje pragnienia, chętnie wdraża ogromne udoskonalenia i rewolucje oraz nie lęka się inicjowania kłótni. Jest to osoba nieustraszona, umie wykonać zadania niewykonalne dla innych ludzi, bo wyśmienicie radzi sobie z niepokojem i przejawia powściągliwość bez względu na warunki. To osobnik oschły, częstokroć drażni swoją arogancją, często jest zbyt brutalny i nieustępliwy, gdyż demonstrowanie czułości nie przychodzi mu bez problemu. To człowiek rzetelny, obowiązek jest dla niego rzeczą świętą, jego projekty nie posiadają błędów, a więc w długoterminowym kontekście na ogół wyprzedza narowistych aktywistów. Charakteryzuje się spokojem, powoli przeprowadza ukochane rytuały, toteż niezmiernie nienawidzi być nadzorowany i irytuje go kooperacja z osobami energicznymi.

Pozostałe określenia celnie odzwierciedlające wspomnianą jednostkę to również: wyzwolony, sarkastyczny, niewrażliwy, uparty, naiwny, zimny, pracowity, badawczy, przyjazny, samotny, szorstki, namówiony, bezlitosny, snobistyczny, zblazowany, nieznośny, gospodarny, niedostępny, ofiarny, ordynarny, namiętny, perfekcjonistyczny, poważany oraz logiczny.
Zawodami, w których optymalnie się będzie realizował, są: kontrabasista, lutnik, malarz, tancerz, konferansjer, akwizytor, kupiec, hodowca, przedsiębiorca, dyrygent i wokalista.

rokowania na dziś

passa
kondycja
witalność

kalendarium na dziś

 • Abutbul Shay - (1983-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Artymowska Zofia - (1923-) - artysta malarz, pedagog.
 • Bała Tomasz - (1986-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Clarke Dameon - (1972-) - aktor kanadyjski.
 • Darín Ricardo - (1957-) - argentyński aktor, scenarzysta, reżyser filmowy.
 • George Francis Eugene - (1937-) - amerykański duchowny katolicki, arcybiskup Portland i Chicago, kardynał.
 • Januchta Jolanta - (1955-) - sportowiec, lekkoatletyka, biegi średniodystansowe.
 • Lattek Udo - (1935-2015) - niemiecki sportowiec, piłka nożna, trener piłkarski.
 • Lynn Barbara - (1942-) - piosenkarka amerykańska.
 • Pareto Paula - (1986-) - argentyńska sportowiec, judo.
 • Petrova Olinka - (1960-) - francuska aktorka w filmach erotycznych.
 • Rau Johannes - (1931-2006) - polityk niemiecki.
 • Ryder Charles Wolcott - (1892-1960) - generał amerykański.
 • Sontag Susan - (1933-) - pisarka, eseistka, publicystka, krytyk literacki.
 • Stępiński Patryk - (1995-) - sportowiec, piłka nożna.
 • Tanjič Almir - (1979-) - sportowiec, piłka nożna.
Super Horoskop
o stronie    indeks
 
 
Strona używa plików cookies. Zebrane z a ich pomocą informacje, udostępniamy partnerom reklamowym i analitycznym. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji.